Novinky / články

Objektivní cenu nemovitosti stanoví dražba

Publikováno 03. říj 2008

Cena nemovitosti při jejím prodeji je pro běžného člověka klíčovou záležitostí.  Prodávající se obává, že nemovitost prodá buď pod cenou, nebo  při nasazení vyšší ceny ji neprodá vůbec. V tomto případě pak musí jít s cenou dolů, čímž se nemovitost stane na realitním trhu tzv. „profláknutou“ a ve  výsledku ji většinou prodá opět pod cenou.

Řešení tohoto problému nabízí dražba. Cena nemovitosti se do výsledné objektivní podoby dostane soutěží více zájemců o kdo dá víc. Vítěz této soutěže, vydražitel, pak dosáhne horní hranice ceny, která je právě z důvodu této soutěže objektivní.

Na rozdíl od prodeje prostřednictvím realitní kanceláře se dražebník, tj.  fyzická nebo právnická osoba která dražbu připravuje a provádí, držitelem koncese vydané na základě vyjádření Ministerstva pro místní rozvoj. Příprava a průběh dražby se pak řídí  zákonem č. 26/2000 Sb. v platném znění. I v tomto ohledu je zajištěno bezchybné fungování  tohoto způsobu prodeje

[Zpět]
nebo se zaregistrujte:
Nová registrace
Přihlášení / Registrace

Najdete nás na adrese

AMEX Brno, s.r.o.
Hlavní 290/74
624 00 Brno

Česká republika

T:+420 603 852 779
F:+420 542 213 335

E:

Zobrazit adresu AMEX Brno na

Pište nám Vaše dotazy a připomínky

Přihlaste se k odběru novinek

Několikrát do měsíce zasíláme novinky emailem. Náše novinky obsahují upozornění na konané dražby, změny v zákonech, které se dotýkájí jakkoliv naší činnosti. Získáte tak i Vy rychlé a přehledné informace, a zadarmo!