Novinky / články

Hodnotová analýza - účinný nástroj dražby

Publikováno 30. led 2010

Hodnotová analýza - účinný nástroj dražby

Znalec přitom samozřejmě respektuje typ nabízené nemovitosti (nájemní dům, rodinný dům, vesnická chalupa, rekreační chata, stavební parcela, pole, louka, les, sklad, hotel, penzion, restaurace, zámek apod.) a porovnává ji se zadáním, které u něho bylo objednáno, avšak bere většinou v potaz jen omezený vzorek jednotlivých typů nemovitostí, a to se ještě  navíc příslušná nemovitost ani nevyskytuje v zadané lokalitě.

Je ovšem také skutečností, že v případech dražeb větších souborů nemovitostí, zejména průmyslových hal a průmyslových celků, bytových komplexů, ale i souborů pozemků nejsou znalecké odhady vždy  dostatečně vypovídající. Proto společnost AMEX  Brno, s.r.o. vyvinula a nadále rutinně používá metodu multiparametrické hodnotové analýzy. Ta navrhovateli dražby výrazně zpřesňuje znalecký odhad a tím umožňuje stanovit optimální výši nejnižší nabídky předmětu dražby. Hodnotová analýza se tím stává i velmi dobrým argumentačním nástrojem konkurzního správce při stanovení nejnižší nabídky v dražbě z konkurzní podstaty.

Princip analýzy vychází ze metod matematické statistiky aplikovaných na předem stanovené parametry hodnoceného celku. Při tom se pracuje se statisticky významnými soubory dat tak, aby závěry analýzy reflektovali posuzovanou skutečnost s minimální statistickou odchylkou od průměru.

[Zpět]
nebo se zaregistrujte:
Nová registrace
Přihlášení / Registrace

Najdete nás na adrese

AMEX Brno, s.r.o.
Hlavní 290/74
624 00 Brno

Česká republika

T:+420 603 852 779
F:+420 542 213 335

E:

Zobrazit adresu AMEX Brno na

Pište nám Vaše dotazy a připomínky

Přihlaste se k odběru novinek

Několikrát do měsíce zasíláme novinky emailem. Náše novinky obsahují upozornění na konané dražby, změny v zákonech, které se dotýkájí jakkoliv naší činnosti. Získáte tak i Vy rychlé a přehledné informace, a zadarmo!