Novinky / články

Daň z převodu nemovitosti u veřejných dražeb

Publikováno 28. led 2010

Podívejme se nyní na daň z převodu nemovitosti, a to z pohledu veřejné dražby dobrovolné. Předpokládejme, že mnoho lidí aspoň jednou v životě nějakou tu svou nemovitost přímo prodalo, respektive v dohledné době prodá. Tam je to při placení daně z převodu nemovitosti docela jasné. Poplatníkem daně z převodu nemovitosti je prodávající. Jinak je tomu však v případě veřejné dražby. Zde je naopak poplatníkem daně z převodu nemovitosti nabyvatel, přesněji vydražitel. Shrneme-li ještě jednou výše uvedené, pak lze závěrem konstatovat:

  1. Poplatníkem daně z převodu nemovitosti získané dražbou nemovitosti je vydražitel. 
  2. Základem daně z převodu nemovitosti získané dražbou nemovitosti je cena dosažená vydražením (§8 b) zákona č. 357/1992 v platném znění).
  3. Daňové přiznání je poplatník povinen podat místě příslušnému správci daně do konce třetího měsíce následujícího po měsíci, v němž bylo vydáno potvrzení o nabytí vlastnictví k vydražené nemovitosti (§21 odst. 2 c) zákona č. 357/1992 v platném znění).
[Zpět]
nebo se zaregistrujte:
Nová registrace
Přihlášení / Registrace

Najdete nás na adrese

AMEX Brno, s.r.o.
Hlavní 290/74
624 00 Brno

Česká republika

T:+420 603 852 779
F:+420 542 213 335

E:

Zobrazit adresu AMEX Brno na

Pište nám Vaše dotazy a připomínky

Přihlaste se k odběru novinek

Několikrát do měsíce zasíláme novinky emailem. Náše novinky obsahují upozornění na konané dražby, změny v zákonech, které se dotýkájí jakkoliv naší činnosti. Získáte tak i Vy rychlé a přehledné informace, a zadarmo!