Máme řešení pro každou situaci ať jde o dražbu, exekuci či prodej nemovitostí

Veřejná dobrovolná dražba rezidence pro celoroční bydlení a rekreaci případně pro penzion - Česká Republika

Předmět dražby
rekreační areál
Popis dražby

Rezidence pro celoroční bydlení a rekreaci s dobrou dopravní dostupností je řešená jako vysoký nadstandard. Nachází se v obci Sulíkov, v k.ú. Vřesice v okrese Blansko. Je umístěna v oblasti přírodního parku „Halasovo Kunštátsko“, který je atraktivní rekreační oblastí s rozsáhlými lesními komplexy, v blízkosti vodní nádrže Křetínka. Využití rezidence je vhodné jak pro celoroční bydlení a rodinnou rekreaci tak jako penzion nebo klubové zařízení.

Rezidence sestává z následujících staveb:

·    dva obytné domy,

·    objekt dílny,

·    zvýšená terasa s bazénem krytým posuvným laminátovým zastřešením. Bazén je vybaven technologií salinizace Desjoyaux. Na terase je také umístěna sprcha a nerezové věšáky,.

·    pod terasou je vybudovaná vinárna pro deset osob a samostatná místnost s technickým zařízením bazénu vybaveným salinizací Desjoyaux.,

·    kryté garážové stání pro čtyři automobily s dálkově ovládanými vjezdovými vraty,

·    přístřešek s grilem.

Venkovní plochy: rezidence (cca 2.500  m2) tvoří organický celek, jsou osázený okrasnými, částečně i ovocnými dřevinami a skalničkami a vytváří tak okrasnou zahradu.  Zahrada je svahovitá a je opticky zahradním architektem rozdělena na části z nichž každá slouží jinému účelu. Je to anglická část s vodotryskem a barevným osvětleném na vysázené růže, užitková část (jahody, rybíz) a okrasná část. V části zahrady poblíž terasy je umístěno dětské pískoviště s lavičkami. Celý areál je opatřen závlahovým systémem s automatickým řízení provozu s přívodem vody z venkovního zdroje a elektrickým venkovním osvětlením. Na zahradě je kopaná studna hloubky 10 m s ruční pumpou jako záložní zdroj vody. Celý areál je oplocen kvalitním plotem dílem kovovým systém BEKAERT, dílem dřevěným na kamenné podezdívce. Menší část areálu mimo oplocení je pokryta náletovým lesním porostem.

Popis jednotlivých staveb:

První objekt s přiděleným popisným číslem 20 je samostatně stojící přízemní nepodsklepený dům, který má v jedné části vybudované obytné podkroví. se sedlovou střechou. Byl kolaudován v roce 1988. Je situovaný ve sklonitém svahovém terénu skloněném k severovýchodu. Dispoziční uspořádání sleduje sklon terénu. Dům je postaven na betonové základové pásy s hydroizolací, zdivo z tvárnic YTONG, obvodové zdi tloušťky 30 cm. Fasáda – omítka vápenocementová, obklad umělým pískovcem kolem spodní části stěny. Střecha je kryta pálenou taškou BRAMAC se zateplením v laťoví. Klempířské prvky jsou měděné. Podlahy v obytných místnostech jsou parkety nebo korek, v chodbě a koupelně dlažba. Okna jsou moderní, dřevěný masiv, s dvojsklem a žaluziemi. Dveře jsou masivní dřevěné. Koupelna obsahuje sprchový kout a umývadlo, záchod je splachovací. V domě je zaveden el. proud 220/380 V. V domě je rozvod plynu, na který je napojen kotel ÚT. Vytápění je ústřední, deskové radiátory a rozvody WIELAND. Teplá voda je ze zásobníkového elektrického ohřívače. Venkovní stěny jsou mohutně zateplené. Dům je napojen na obecní vodovod, záložní odběr z vlastní studny. Kanalizace je svedena do jímky. Dům je opatřen klimatizací.

 

Vnitřní dispozice domu: hlavní vstup z přízemí je do haly, z ní pak přístup na WC, do koupelny, šatny a do kuchyně. Kuchyně vybavena moderní kuchyňskou linkou s dřezem a elektrickým sporákem (sklolaminátová deska) s digestoří, (nábytek masiv) a kachlovými kamny. V přízemí je také umístěn el. zásobníkový ohřívač na teplou vodu, kotel ústředního topení a klimatizace. Z haly je přístup třemi schody na zvýšené  přízemí, kde je velký obývací pokoj (cca 45 m2) Z obývacího pokoje je interiérovým točitým schodištěm přístupné podkroví. V podkroví jsou 4 ložnice (plovoucí podlahy) a WC s umývadlem..

 

Druhý objekt bez čp/če je přízemní dům s obytným podkrovím, částečně podsklepený s přistavěnou zimní zahradou, která současně tvoří vstup do domu. Byl kolaudován v roce 2004. Dům je postaven na betonových základových pásech s hydroizolací, zdivo  z cihel POROTHERM, střecha systém BRAMAC se zateplením ve střešních latích. Klempířské práce ve mědi. Fasáda – omítka vápenocementová, obklad umělým pískovcem kolem spodní části stěny. Dveře a okna masiv dub, podlahy keramické.  V jedné části je vybudováno obytné podkroví. Celá stavba je mohutně zateplena. V domě je zaveden el. proud 220/380 V. V domě je rozvod plynu, na který je napojen kotel ÚT Vaillant, akumulační ohřev teplé vody kotlem ÚT. Dům je opatřen klimatizací.

Vnitřní dispozice domu: do objektu jsou vybudovány dva vstupy. Jeden vstup vede do zimní zahrady a odtud do malé haly kde je přímým ramenem schodiště přístup do podkroví. Z haly je také po třech schodech vchod do obytného prostoru ve zvýšené přízemí chráněného masivními mřížemi na oknech a nůžkovými mřížemi na dvou vstupech. Druhý vstup v přízemí je přímo do tohoto obytného prostoru.  Z haly je také přístup do sklepa, který je opatřen policemi na ukládání především ovoce. V podkroví je z malé galerie přístup do nadstandardně vybavené kuchyně s linkou (masiv dub vybavená mikrovlnou troubou, pečící troubou s vertikálním posunem, myčkou, lednicí a dvoudřezem) a spíží (drátěný program), dále do koupelny - lázeň s perličkovou vanou se sprchou a WC a na balkon. Před domem je vybudována pergola z roku 2004.

Oba domy jsou napojeny na veřejný vodovod (záložní zdroj studna), elektřinu, plyn, odpady jsou svedeny do dvou nerezových odpadních jímek s přepadem. Dále jsou vybaveny satelitní TV anténou, rozvody telefonu a internetu a zabezpečovacím zařízením napojeným na pult centrální ochrany. V obou objektech jsou vertikální žaluzie.

Třetím objektem je dílna, který tvoří zděná stavba z tvárnic s dřevěnými výplněmi, vybavená elektřinou. Střecha pultová, krytina skládaná – tašková. Není provedena fasádní omítka, klempířské konstrukce nejsou.

Bazén je stavba z kamene a betonu nepravidelného půdorysu částečně zapuštěná do sklonitého terénu. Ve spodní úrovni pod bazénem  je vinárna vybavená nábytkem (hruška masiv) pro devět klidí. Dále pak dílna se strojovnou, v horní úrovni dlážděná terasa s bazénem a zastřešením bazénu. Vlastní bazén je rovněž nepravidelného tvaru o největší délce 8,75 m a největší šířce 4,10 m. Hloubka proměnná od 1,2 do 1,8 m. Vybavení: protiproud, filtrace, el. vyhřívání, osvětlení. Obloukové hliníkové zastřešení s polykarbonátovou výplní s 5ti teleskopickými lamelami celkové délky 10,5 m. Bazén je vybaven technologií salinizace Desjoyaux

Kryté garážové stání pro dva až tři automobily s dálkovým ovládáním otevírání dveří vjezdu  tvoří přístřešek - zděné sloupky 30/30 cm s pultovou střechou, jedna stěna opatřena lehkou dřevěnou výplní, tašková krytina, klempířské konstrukce, omítka, nátěr, elektroinstalace.

Všechny objekty jsou ve velmi dobrém stavebně technickém stavu.

Zastavěné plochy a obestavěný prostor:

Dům č. 20 – zastavěná plocha je 86,45 m2. Obestavěný prostor – vrchní stavba 336,11 m3, zastřešení 105 m3, celkem 441 m3, stáří 11 roků.

Dům bez čp/če – zastavěná plocha  (1.NP) je 57,43 m2, suterén 37,2 m2, podkroví 49,38 m2, obestavěný prostor: spodní stavba 63,18 m3, vrchní stavba 370,24 m3, zastřešení 32,08 m3, celkem 465,50 m3, stáří 4 roky.

Vedlejší stavby– dílna na pozemku p.č. 57/5 – zastavěná plocha 16,2 m2, obestavěný prostor 46,58 m3, stáří – nedokončená novostavba, přístřešek (gril) na pozemku p.č. 27 – zastavěná plocha 6,39 m2, obestavěný prostor 14,76 m3, stáří 9 roků.

Zastavěná plocha obou vedlejších staveb činí 22,59 m2, tedy méně než 25 m2

Venkovní úpravy:

Bazén – zastavěná plocha 139 m2, obestavěný prostor (stavba ve svahu) 403,7 m3 (bez zastřešení), zastřešení na šířku 4,5 m a délku 10,5 m, stáří 4 roky

Garážové stání – zastavěná plocha 46m2, stáří 4 roky

Závlahový systém– celková délka potrubí závlahového systému činí cca 400 bm, stáří 4 roky

Ostatní venkovní úpravy – oplocení, venkovní dlažba, venkovní schody, opěrné zídky,  odpadní jímky, terasa, pergola

Pozemky: trvalé porosty – jedná se o parkovou výsadbu převážně okrasných dřevin a skalniček, vyskytují se i dřeviny ovocné (angrešt, rybíz, jabloně, peckovice). Jedná se o porosty velmi pečlivě udržované. Na pozemku p.č. 24/30 ve východním cípu je souvislý lesní porost v rozsahu 190 m2. Celková pokryvná plocha činí na pozemcích p.č. 57/5 cca 70 m2, p.č. 24/48 – 30 m2, p.č. 24/30 – 310 m2, p.č.94/3 cca 30 m2, p.č. 24/26 – 30 m2, p.č. 24/35 – 150 m2, p.č. 24/47 – 70 m2, p.č. 94/4 – 90m2.

 

Datum dražby
Připravujeme
Cena dle znaleckého posudku
0 Kč
Nejnižší podání
4 500 000 Kč
Vydraženo
32 000 000 Kč
Přílohy
Stanovení obvyklé ceny nemovitostí.pdf (287.85 kB)
Odhad ceny obvyklé movitostí a závlah.pdf (23.26 kB)

obrázků: 24    videí: 0

Veřejná dobrovolná dražba rezidence pro celoroční bydlení a rekreaci případně pro penzion - Dům č. 20 (vlevo) dům bez č.p. (vpravo) Načítám obrázek, prosím počkejte
posun vlevo
posun vpravo
Veřejná dobrovolná dražba rezidence pro celoroční bydlení a rekreaci případně pro penzion - Dům č. 20 (vlevo) dům bez č.p. (vpravo) Veřejná dobrovolná dražba rezidence pro celoroční bydlení a rekreaci případně pro penzion - Výkres zavlažovacího systému Veřejná dobrovolná dražba rezidence pro celoroční bydlení a rekreaci případně pro penzion - Přístup k objektům z hlavního vchodu Veřejná dobrovolná dražba rezidence pro celoroční bydlení a rekreaci případně pro penzion - Anglická část zahrady Veřejná dobrovolná dražba rezidence pro celoroční bydlení a rekreaci případně pro penzion - Užitná část zahrady Veřejná dobrovolná dražba rezidence pro celoroční bydlení a rekreaci případně pro penzion - Studna s pumpou a vstup do anglické části zahrady Veřejná dobrovolná dražba rezidence pro celoroční bydlení a rekreaci případně pro penzion - Kryté stání pro automoblily Veřejná dobrovolná dražba rezidence pro celoroční bydlení a rekreaci případně pro penzion - Terasa s bazénem, vchod do vinárny a k technickému zázemí bazénu Veřejná dobrovolná dražba rezidence pro celoroční bydlení a rekreaci případně pro penzion - Přístřešek s grilem a krytým sezením Veřejná dobrovolná dražba rezidence pro celoroční bydlení a rekreaci případně pro penzion - Objekt dílny Veřejná dobrovolná dražba rezidence pro celoroční bydlení a rekreaci případně pro penzion - Pohled do dílny Veřejná dobrovolná dražba rezidence pro celoroční bydlení a rekreaci případně pro penzion - Část obývacího pokoje, objekt čp. 20 Veřejná dobrovolná dražba rezidence pro celoroční bydlení a rekreaci případně pro penzion - Část obývacího pokoje, objekt čp. 20 Veřejná dobrovolná dražba rezidence pro celoroční bydlení a rekreaci případně pro penzion - Kuchyně s kamny a kuchyňskou linkou (není na obrázku), objekt č. 20 Veřejná dobrovolná dražba rezidence pro celoroční bydlení a rekreaci případně pro penzion - Koupelna, objekt č. 20 Veřejná dobrovolná dražba rezidence pro celoroční bydlení a rekreaci případně pro penzion - Pracovna v podkroví , objekt č. 20 Veřejná dobrovolná dražba rezidence pro celoroční bydlení a rekreaci případně pro penzion - WC v podkroví, objekt č. 20 Veřejná dobrovolná dražba rezidence pro celoroční bydlení a rekreaci případně pro penzion - Ložnice v podkroví, objekt č. 20 Veřejná dobrovolná dražba rezidence pro celoroční bydlení a rekreaci případně pro penzion - Pergola před vstupem do objektu bez čp. Veřejná dobrovolná dražba rezidence pro celoroční bydlení a rekreaci případně pro penzion - Schodiště do podkroví, objekt bez čp. Veřejná dobrovolná dražba rezidence pro celoroční bydlení a rekreaci případně pro penzion - Koupelna v podkroví (vana Kleopatra), objekt bez čp. Veřejná dobrovolná dražba rezidence pro celoroční bydlení a rekreaci případně pro penzion - Kuchyňská linka, objekt bez čp. Veřejná dobrovolná dražba rezidence pro celoroční bydlení a rekreaci případně pro penzion - Jídelní kout v kuchyni, objekt bez čp. Veřejná dobrovolná dražba rezidence pro celoroční bydlení a rekreaci případně pro penzion -
Veřejná dobrovolná dražba rezidence pro celoroční bydlení a rekreaci případně pro penzion - Česká Republika na mapě

GPS: 49°32'41.611"N, 16°30'20.911"E


nebo se zaregistrujte:
Nová registrace
Přihlášení / Registrace

Najdete nás na adrese

AMEX Brno, s.r.o.
Hlavní 290/74
624 00 Brno

Česká republika

T:+420 603 852 779
F:+420 542 213 335

E:

Zobrazit adresu AMEX Brno na

Pište nám Vaše dotazy a připomínky

Přihlaste se k odběru novinek

Několikrát do měsíce zasíláme novinky emailem. Náše novinky obsahují upozornění na konané dražby, změny v zákonech, které se dotýkájí jakkoliv naší činnosti. Získáte tak i Vy rychlé a přehledné informace, a zadarmo!